OBAVIJEST ZA UČENIKE I RODITELJE – VAŽNO!

Poštovani roditelji i dragi naši učenici,

tijekom proteklog perioda odvijanja škole na daljinu, djelatnici škole su kontinuirano pratili način odvijanja nastave, te uočavali prednosti i nedostatke ovog načina rada, te teškoće s kojima se suočavaju učenici, učitelji i roditelji.

Kao analiza dosadašnjeg rada, tijekom ovog tjedna održane su brojne sjednice na kojima su sudjelovali učitelji, stručni suradnici i ravnateljica škole, a sve s ciljem da se dalji rad olakša svima.

Također, uputili smo anketu prema učenicima razredne i predmetne nastave, te vas ovim putem dodatno upućujemo na ispunjavanje online ankete čiji je cilj analizirati iskustva učenika i naći načine za dalje olakšavanje rada. Molimo one učenike i roditelje koji nisu pristupili anketi da to učine do kraja današnjeg dana.

Za sada vas upućujemo na sljedeće važne zaključke održanih sjednica sukladno kojima će se odvijati rad od idućeg tjedna.

Nastava na daljinu bit će organizirana tako da prati školski raspored u okviru radnog tjedna. To znači da će idući tjedan učenici plavog turnusa raditi prema poslijepodnevnom rasporedu sati, a učenici crvenog turnusa prema prijepodnevnom rasporedu sati. Podsjetnik vezno za raspored za svaki idući tjedan bit će na web stranici škole prije početka tekućeg tjedna.

Učenici razredne nastave, kao i do sada, prate nastavu na HTV3, a zadatke i upute za samostalan rad dobivaju od svojih učiteljica. Učiteljice će prilagoditi teme svojih zadataka nastavi na HTV3 koliko je to maksimalno moguće u okviru njihovog plana i programa rada. Sukladno rasporedu, zadatke predmetnih učitelja (engleski jezik i izborni predmeti, te glazbena kultura u 4. razredu) također će dobivati onaj dan u tjednu kad taj predmet imaju prema rasporedu. Pri tome napominjemo da učitelji engleskog jezika i vjeronauka svoje zadatke šalju mailom, a da se zadaci za glazbenu kulturu za 4. razred i izbornu nastavu stranog jezika nalaze na web stranici škole (Nastava po predmetima).

Učitelji predmetne nastave će sve datoteke sa zadacima postavljati na web stranicu škole (Nastava po predmetima). Učitelji mogu staviti zadatke na web stranicu početkom radnog tjedna za sve razrede u kojima predaju. Učenici ih ne trebaju rješavati sve niti odmah, već prema uputi učitelja i prema tjednom rasporedu.

Učenici predmetne nastave i dalje trebaju komunicirati s učiteljima putem Microsoft Teamsa. Od idućeg tjedna komunikacija će se odvijati na sljedeći način. Učitelji će svaki dan u jutarnjem terminu podsjetiti učenike na dnevni raspored i zadatke koje trebaju odraditi taj dan, a nalaze se na web stranici škole. Komunikacija učitelja i učenika odvijat će se isključivo u jutarnjem terminu od 9 do 13 sati.

Nakon što im zadaci budu dostupni na webu, učenici će organizirati svoj raspored rada kod kuće taj dan s obzirom na mogućnosti (dostupnost tehnologije, pomoć roditelja i sl.). Učenici imaju obavezu javiti se u svaki predmetni kanal onih predmeta koje imaju taj dan po rasporedu. Komunikacija predmetnih učitelja s učenicima treba se odvijati u kanalu za određeni predmet, kao i bilježenje prisustva učenika. Prisustvo učenika će se bilježiti putem stavljanja oznake like na objavu učitelja ili, ako to učitelj zatraži, odgovorom učenika na učiteljevu objavu ili poruku u čavrljanju. Kanal Općenito služi za obavijesti razrednika.

Jedina obaveza učenika tijekom jutra je da se jave u predmetni kanal. Ukoliko se učenik ne javi u predmetni kanal onog predmeta koji taj dan ima po rasporedu, roditelj mora razredniku opravdati izostanak učenika.

Sve nedoumice vezano za zadatke učenici rješavaju u direktnoj komunikaciji s učiteljima od 9 do 13h. Domaću zadaću učenici će rješavati i tijekom ostatka dana, te će slati učiteljima prema dogovoru, ili putem Teamsa ili putem maila. Rok za izvršavanje zadaće postavlja učitelj, pri čemu rok ne može biti isti dan.

Izvršavanje i neizvršavanje obaveza vezano za zadatke i domaću zadaću od idućeg tjedna će s redovito bilježiti u e-Dnevnik.

Dalje napomene i odluke vezano za dalji rad donosit će se sukladno daljoj analizi, te slušajući i iskustva učenika putem online ankete. Zato nam je važno da se što veći broj učenika odazove anketi.

Ove preporuke donesene su u cilju olakšavanja daljeg rada svim sudionicima procesa.

Molimo roditelje i učenike da se vezano za sve nedoumice obrate prvo predmetnom učitelju, a zatim razredniku koji će pokušati riješti situaciju, a zatim će u pitanja za koja je potreban timski pristup uključiti i stručne suradnike i ravnateljicu škole.

Molimo vas da redovito pratite web stranicu škole vezano za dalje obavijesti.

Ravnateljica i stručni suradnici

objavio: Petra Birman   datum: 10. 4. 2020.