4.b

Christmas programming & greetings 2

Učenici razredne nastave sudjelovali su u e-Twinning projektu Christmas programming & greetings 2. Kroz različite aktivnosti osvjestili su važnost učenja programiranja, analizirali probleme i osmišljavali rješenja. Cilj projekta je poticanje razvoja logičkog razmišljanja i želja za učenjem programiranja.

Učenici prvih razreda stvarali su čestitke s božićnim motivima metodom pixel art. Kroz aktivnost su upoznali računalni jezik. Svaki kvadratić predstavlja jedan bit. Prazno polje predstavlja nulu, a puno polje jedinicu. Učenici su isto radili i u digitalnom obliku u programu Pixilart. Kao nagradu za uspješno odrađen zadatak, opustili su se uz božićne igre.

Učenici 2.g i 2.f razreda izrađivali su digitalne božićne čestitke. Izradili su jedinstvene pahuljice putem online programa Paper snowflake maker. Preuzeli su ih, a zatim otvorili u programu Bojanje. Dodavanjem boja, oblika i teksta stvorili su čestitke kojima su širili dobre želje povodom nadolazećih blagdana. Nakon toga zabavili su se igrajući igru kodiranja Grinch (Hour of code).