Natječaji i pozivi

Posjet članova HGSS-a Samobor 2.g i 3.d razredu

U utorak 14.6.2022. 2.g i 3.d razred posjetila su dva člana HGSS-a Samobor; Nikola Tot, otac naših učenika Erika i Luke, te njegov kolega Danijel Kos.

Oni su učenicima pokazali kako izgleda vozilo i čemu sve služi, na koji način pomažu unesrećenima te kako im pomoći i prenijeti ih na sigurno gdje ih mogu preuzeti druge službe. Educirali su učenike o tome kako se treba ponašati u planinama, objasnili im što sve imaju u svojim ruksacima i čemu pojedini predmet služi.

Učenicima je, naravno, najzanimljivije bilo ono što su sami mogli isprobati, a to je prijenos unesrećenog, penjanje na vozilo HGSS-a i „zip line“.

Kako smo se proveli pogledajte na fotografijama, a članovima HGSS-a još jednom veliko hvala na ovoj edukaciji.

učiteljice Petra Jurković i Ana Ratešić