Međunarodna konferencija za učitelje razredne nastave

Na Međunarodnoj konferenciji za učitelje razredne nastave, obrazovne stručnjake i znanstvenike u primarnom obrazovanju „Pogled u učionicu – od tradicije do suvremenosti“ koja se u organizaciji Hrvatske zajednice osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, Agencije za mobilnost i programe EU, CARNET-a i Algebre od 16. do 18. svibnja održava u Vodicama sudjelovalo je osam učiteljica razredne nastave iz naše škole.

Naše učiteljice imale su priliku slušati i sudjelovati na izuzetno zanimljivim predavanjima međunarodno priznatih predavača poput dr. Ranka Rajovića iz Novog Sada, osnivača NTC programa; dr.sc. Marine Gabelice, autorice udžbenika i predavačice na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu; te brojnih obrazovnih stručnjaka iz Finske, Velike Britanije, Slovenije, Srbije, Bosne i Hercegovine i drugih zemalja. Bilo je poticajno i korisno razmijeniti iskustva i primjere dobre prakse s kolegama iz cijele Hrvatske te susjednih zemalja. Učiteljica Marija Mapilele održala je predavanje „Zašto metla na kovanici eura?“ o poticanju kritičkog mišljenja i stvaralaštva kod učenika, načinu rada i primjerima iz prakse iz kojih je vidljivo da kroz vjeru i povjerenje kao temelj međusobnog odnosa učenika i učitelja može napredovati baš svako dijete.

Marija Mapilele